Téma: Zima

Poznejte Beskydy v zimě

Pravidelně každý měsíc jezdívám do Beskyd, abych si vyčistil hlavu. Nejraději mám tuto krajinu v zimním období, protože z hor vane ledový vítr, který mě osvěží jak na těle, tak na duchu.

Číst dál…

Oživte tradiční Vánoce

Vánoce. Období klidu a rozjímání po boku nejbližších. Takovou představu má jistě valná většina z nás. Bohužel se však v posledních letech jeden z největších svátků proměnil ve festival konzumu. Neustále nás bombardují nabídky obchodů, televizory jsou plné reklam a přehnaných zpráv o tom, jak výhodné mohou být půjčky určené na nákup dárků. Rádi byste se tomuto šílenství vyhnuli a dopřáli si návrat k tradicím? Podívejte se společně s námi, jak si užít Vánoce v rustikálním duchu.

Číst dál…

Zima dnes a dříve

O tom, že je oteplování do budoucna nepříznivým jevem, snad již není zapotřebí nikoho přesvědčovat. Jak se ale reálně promítne do života každého z nás?

Číst dál…

Nejkrásnější dřevěné betlémy

S blížícími se Vánocemi se města začínají zahalovat do slavnostní výzdoby, na náměstích se objevují vánoční stromky a k období adventu neodmyslitelně patří i betlémy. Připravili jsme pro vás přehled nejzajímavějších dřevěných betlémů, které si můžete prohlédnout v České republice.

Číst dál…

Naše zimní sobota na chalupě

Na čas strávený na chalupě se vždy těší celá rodina. Pro někoho je to únik z rutiny všedních dní, pro druhého klidný čas strávený v přírodě a pro dalšího možnost užít si chvilky s blízkými. Když je krásné počasí, nabízí se celá řada aktivit, které se dají podniknout. V zimě je již tento výčet omezený, nicméně i přesto má zimní víkend strávený na chalupě své kouzlo.

Číst dál…

Kachlová kamna – tepající srdce domova

Na co se nejvíce těšíte, když se vracíte promrzlí z ledově laděné procházky? Přece na to, až se rychle zahřejete. A teď si představte, že si ten čaj vypijete na ovčí vlně, na ovčí vlně na vyhřáté peci. Jestli jste se právě na chvíli zasnili, vězte, že takhle lebedit si můžete už klidně příští zimu. Kachlová kamna se vrací na scénu.

Číst dál…

Jak lidé prožívali staročeské Vánoce

Dříve nebyly Vánoce ani tak o dárcích, jako spíše o vzájemné lásce a přátelství, radosti a pocitu sounáležitosti v rodině, která se sešla ke společným oslavám pod rodným krovem. Jak probíhal Štědrý den a čím se lidé bavili? Nahlédněte pod pokličku lidových tradic.

Číst dál…

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz