Téma: Zahrada

Jaký zvolit plot okolo chalupy?

Oplocení okolo pozemku vnímáme přirozeně jako součást domu. I přesto, že využití je zejména praktické a jeho úkolem je vymezení určitého prostoru nebo ochrana majetku před nezvanými hosty či náletem divoké zvěře, mělo by působit spolu s domem esteticky.

Číst dál…

Jak ošetřit venkovní dřevěný nábytek před sezónou

Aktuální téma pro všechny, kteří používají venkovní dřevěný nábytek. Poradíme vám, jak navrátit zašlou krásu vašemu nábytku, a jak ho kvalitně ošetřit před nepříznivými vlivy každého počasí.

Číst dál…

Permakultura – Žít v souladu s přírodou

Většinou, když se někde ve společnosti zmíním o permakultuře, tak se mě všichni ptají, co že to vlastně je. Někdo si tipne permafrost a tím to…

Číst dál…

Oblíbené koníčky českých chalupářů

Chalupářství patří mezi typický český fenomén a Češi jezdí na chaty a chalupy asi tak moc, jako pijí pivo. Jeho rozmach v druhé polovině 20. století byl zapříčiněný narůstající urbanizací, kvůli které docházelo k vylidňování vesnic. Starší generace opouštěly svá vesnická obydlí a ta zůstávala prázdná. Jejich potomci, již zvyklí na život ve městě, začali tato stavení využívat k rekreaci. A tak vzrostla obliba víkendových odjezdů na chatu či chalupu.

Číst dál…

Připravujeme zahradu na blížící se jaro

Pokud jste měli to štěstí, i vaše zahrádka měla možnost odpočívat pod bílou přikrývkou. Jako každý rok však přijde den, kdy vyleze sluníčko a do sněhové pokrývky se opře natolik, že sníh povolí a půdě propůjčí svoji vláhu, která je na jaře tolik potřeba pro nový život. Pojďte si s námi připomenout několik základních věcí, které je vhodné, či dokonce potřebné provést, aby byla vaše zahrádka připravena na jaro. A když mluvíme o zahradě, myslíme tím zahradu celou, a to včetně zahradního nářadí, nábytku a struktur.

Číst dál…

Víte, jak správně pečovat o dřevěný zahradní nábytek?

Zahradní nábytek nestačí jen postavit na terasu a ponechat jej svému osudu. Musíte se o něj správně starat. Pokud chcete, aby vám váš zahradní nábytek sloužil mnoho let, je třeba mu věnovat zvláštní péči a používat na něj jen ty nejlepší šetrné přípravky.

Číst dál…

Probuzení zahrady ze zimního spánku

Jaro už se blíží, je tedy potřeba zahradu pořádně připravit. Nasaďte si rukavice, nachystejte náčiní a můžete se pustit do toho. Čeká vás tam určitě spousta práce.

Číst dál…

Bylinková zahrádka snadno a rychle

Každá správná hospodyňka ví, že není nad to ochutit jídlo čerstvými bylinkami. Někdo si vystačí s těmi usušenými, ale to přece není ono. Vlastní bylinkovou zahrádku vytvoříte rychle a snadno. Ani samotné rostlinky nevyžadují žádnou speciální péči. Pokud máte domeček můžete bylinky pěstovat venku na záhonku. Avšak i v bytě vám může vyrůst pěkná úroda. Navíc v kuchyni máte rostlinky hned po ruce a nemusíte nikam odbíhat.

Číst dál…

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz