Téma: Udržitelnost

Bydlete ve srubu nebo v roubence

V České republice jsou čím dál více v oblibě sruby a roubenky ať už pro trvalé bydlení či rekreaci. Jaký je rozdíl mezi srubem a roubenkou? Jsou tyto dřevěné stavby vhodné pro moderní bydlení? Historie nepříliš vzdálená říká, že ano. Od doby našich prababiček a pradědečků se život obyvatel výrazně změnil a s tím i požadavky na moderní, ale přesto venkovský styl bydlení.

Číst dál…

V pondělí odstartoval již devátý ročník ankety Dřevěná stavba roku

Anketu od roku 2010 pořádá Nadace dřevo pro život. Soutěží se v osmi kategoriích, přičemž si svého vítěze vybírá zvlášť veřejnost a zvlášť čtrnáctičlenná odborná porota.

Číst dál…

Dřevo v číslech. Kolik je na světě stromů?

Dřevo je jedním z nejstarších a nejvšestrannějších materiálů. Lidé jej využívají ve stavitelství, jako palivo, vyrábíme z něj nábytek, papír, nářadí a mnoho dalšího. Náš vztah ke dřevu zůstal v průběhu let nezměněn a metody rozvoje a péče o lesy se nadále spoléhají na osvědčené a udržitelné metody. Dřevo je součástí našich životů. Pojďme společně nahlédnout na pár zajímavostí a čísel, které nás určitě překvapí.

Číst dál…

Permakultura – Žít v souladu s přírodou

Většinou, když se někde ve společnosti zmíním o permakultuře, tak se mě všichni ptají, co že to vlastně je. Někdo si tipne permafrost a tím to…

Číst dál…

Natřete to starobě dřeva! Aneb jak omladit Váš dřevěný nábytek

Chcete svůj domov ozvláštnit kusem historického nábytku? Zapátrejte na svých půdách – my vám prozradíme, jak dřevo jednoduše oživit, aby vypadalo jako nové.

Číst dál…

Potraviny bez obalu, domov bez odpadu

Ruku na srdce, kolik máte doma sáčků a igelitek? Berete si s sebou na nákupy tašku, přepravku, batoh nebo si raději vždy koupíte igelitku, protože na to třeba ani nemyslíte? A má vůbec smysl přesvědčovat ty, kteří nad ekologií jednoduše nepřemýšlejí? Toť otázka, nad kterou bychom mohli vést dlouhou debatu.

Číst dál…

Neekologické kácení lesů. Pravda nebo mýtus?

Když se řekne kácení, mnoho lidí si představí ten nejhorší scénář. Kácení lesů považují za to největší zlo a namítají, že takové chování je neudržitelné a neekologické a je spojováno s dřívějším kořistným využíváním lesa. Kácení ničí přírodu. To je všeobecně známé pojmenování problému. Při bližším pohledu na věc však zjistíme, že to není tak úplně černobílé.

Číst dál…

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz