Téma: Stromy

Když se stromy chlubí pestrou paletou

Slunce už dává létu vale a stromy se snaží nasát poslední zbytky jeho hřejivé síly. Podzimní období se dostaví za pár týdnů a my spatříme ty nejkrásnější barevné tóny přírody. Proč se listnaté stromy před zimou mění a proč to má každý jinak?

Číst dál…

Co si špitají stromy

Víte, že stromy se spolu dorozumívají a předávají si důležité zprávy? A že houby v tomto procesu fungují jako optická vlákna internetu? Představit si les jako velké společenství živých bytostí mě donedávna ani nenapadlo. Peter Wohlleben ale ve své knize odhaluje tajemství života stromů, o němž nemá většina lidí potuchy.

Číst dál…

Průvodce po krásách dřeva: jehličnany

Dnešním článkem otevíráme rubriku, v níž vám postupně představíme všechny druhy dřeva, které mohou v podobě krásného nábytku ozdobit vaši domácnost. Každé se pyšní jinými vlastnostmi, a jeho využití ve stolařství je tak velmi variabilní. Napoprvé si povíme o jehličnanech, které jsou jedny z nejčastějších přírodních materiálů.

Číst dál…


UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz