Téma: Péče o dřevo

Jak připravit ovocné stromky na zimu

Podzim je období, kdy se příroda připravuje na odpočinek. Některým ovocným stromům je ale potřeba před zimním spánkem trochu pomoci.

Číst dál…

Jak ošetřit venkovní dřevěný nábytek před sezónou

Aktuální téma pro všechny, kteří používají venkovní dřevěný nábytek. Poradíme vám, jak navrátit zašlou krásu vašemu nábytku, a jak ho kvalitně ošetřit před nepříznivými vlivy každého počasí.

Číst dál…

Natřete to starobě dřeva! Aneb jak omladit Váš dřevěný nábytek

Chcete svůj domov ozvláštnit kusem historického nábytku? Zapátrejte na svých půdách – my vám prozradíme, jak dřevo jednoduše oživit, aby vypadalo jako nové.

Číst dál…

Veranda na chalupě – místo, kde to žije

S různými druhy verand se nejčastěji potkáme u venkovských obydlí, jako jsou statky a další hospodářství, ale také u rekreačních obydlí, jako jsou chaty a chalupy. Veranda je spojena s domem a tvoří tak jeho prodloužení. Často se uvádí, že veranda slouží jako přechod z interiéru na zahradu či dvůr.

Číst dál…

Jak vybrat dobrou dřevěnou židli, která vydrží

Dřevěný nábytek je krásný, a když si jej pořizujeme, chceme, aby nám dělal radost co nejdelší dobu. Navíc židle patří mezi nejčastěji používaný nábytek a i proto je důležité si na jejím výběru dát záležet. Správně zvolená židle zabrání bolesti zad a krční páteře. Na trhu však najdete celou řadu produktů od různých výrobců a na první pohled je náročné se v nich orientovat. Poradíme vám, na co si dávat při výběru dřevěné židle pozor, a jaká kritéria by vás měla zajímat.

Číst dál…

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

Dřevo je krásný materiál, nábytek z něj je okrasou každé domácnosti, navíc krásně voní. Aby ovšem vydržel co nejdéle krásný, je potřeba o něj pečlivě a správně pracovat. S řádnou péčí vám například postel vyrobená z dubu bude sloužit po celý život.

Číst dál…

Výhody ​přírodních​ ​vosků​ ​OSMO

Dřevěné plochy jsou v každé naší domácnosti. Ať už se jedná o podlahy, dveře, nábytek nebo například dětské hračky. Je zcela logické, že chceme, aby tyto plochy vypadaly pěkně a vydržely co nejdéle. A právě přírodní vosky OSMO v tomto dokáží pomoci.

Číst dál…

Údržba dřevěné podlahy na chalupě

Blíží se víkend a už se těšíte na vaši útulnou chalupu. Nemůžete se dočkat až přijedete, půjdete se projít do lesa a budete relaxovat. Jenže bohužel napršelo, všude je bahno a děti se zapomněly a vběhly přímo do pokoje na dřevěnou podlahu. Bláto je teď všude a podlaha se bude muset uklidit.

Číst dál…


UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz