Téma: Masivní nábytek

Stručná historie výroby nábytku

Lidstvo neustále rozvíjí své dřevozpracovatelské dovednosti. Postupně došlo ke zdokonalení nástrojů pro lov zvěře i pro obdělávání půdy. Později jsme se naučili stavět lodě i budovy. Dřevozpracování hrálo neodmyslitelnou roli v rozvoji civilizací. Historie zpracování dřeva je téma pozoruhodné a obsáhlé. Dnes se zaměříme především na minulost výroby nábytku.

Číst dál…

4 věci, na které se vyplatí myslet při výběru rustikální kuchyňské linky a desky

Rustikální styl si získává v posledních letech velkou oblibu a svou cestu si razí i do novostaveb. Vždyť stačí tak málo a z chladného nového domu se stane příbytek prodchnutý pravým duchem venkova. Takovýto ráz mívají nejčastěji kuchyně, při jejich navrhování lze popustit uzdu fantazii.

Číst dál…

5 stylových prvků, které by v žádné rustikální kuchyni neměly chybět

Rustikální kuchyně, které můžeme vidět na vesnicích, mají své kouzlo, působí útulně a člověk se v nich cítí hned příjemněji. Není se čemu divit, že se rustikální styl bydlení dostává také do nově postavených či zrekonstruovaných obydlí a jeho obliba roste.

Číst dál…

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

Dřevo je krásný materiál, nábytek z něj je okrasou každé domácnosti, navíc krásně voní. Aby ovšem vydržel co nejdéle krásný, je potřeba o něj pečlivě a správně pracovat. S řádnou péčí vám například postel vyrobená z dubu bude sloužit po celý život.

Číst dál…

Jak si zařídit pracovnu v rustikálním stylu

Ať už pracujete na volné noze nebo z domova řídíte své podnikání, potřebujete k tomu dostatek prostoru. I v této oblasti existuje mnoho trendů, vy si však svou pracovnu vybudujte čistě podle vašich preferencí, jen tak se vám tam bude dobře pracovat a přemýšlet. Nezáleží na tom, jestli v ní strávíte pět dní v týdnu nebo jen jeden za měsíc, ve všech případech potřebujete útulné místo, kde budete mít klid na práci a veškeré potřebné vybavení.

Číst dál…

Jaký zvolit materiál nábytku

Pokud vybíráte nábytek do domácnosti nebo například do zahrady, můžete si vybrat z řady materiálů. Ať už zvolíte dřevěný, plastový nebo kovový nábytek, vždy je potřeba zvážit výhody a nedostatky jednotlivých materiálů. Rozdíly jsou ovšem nejen v ceně a vzhledu, ale také například v životnosti a odolnosti. Připravili jsme pro vás přehled dalších vlastností jednotlivých materiálů, které vám mohou pomoci při rozhodování o tom, jak správně zvolit nábytek.

Číst dál…

Výběr a péče o jídelní stůl

Ať už máte prostornou jídelnu, kuchyň spojenou s obývacím pokojem nebo bojujete o každý milimetr, jídelní stůl je nedílnou součástí všech domácností. Někdo sdílí společné rodinné stravovací návyky, jiní jej používají na odkládání či vaření, nebo je pro ně důležitý pouze během štědrovečerní večeře. Ať už je to jakkoliv, výběr vhodného jídelního stolu může být někdy oříšek.

Číst dál…

Spánková hygiena aneb Jak se dobře vyspat

S nespavostí se potýká čím dál tím více lidí. Dnešní doba je uspěchaná, lidé jsou zvyklí před usnutím pracovat na počítači, dívat se na televizi nebo projíždět sociální sítě. Dodržování zásad spánkové hygieny je tedy základem dobrého fyzického i psychického stavu.

Číst dál…


UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz