Téma: Ložnice

Doplňky pro útulný domov

Každý z nás chce přijít domů a relaxovat. Útulnost vnímáme odlišně a proto univerzální návod, jak si vytvořit svůj útulný domov, neexistuje. Co udělat, změnit nebo doplnit, aby vám doma bylo dobře? Podělíme se s vámi o několik tipů, jak toho docílit.

Číst dál…

Spěte zdravěji s kvalitním vybavením vaší ložnice

Každý z nás jistě ví, že spánek je nejlepší způsob, jak tělo zregenerovat. Jen díky němu může následně správně fungovat. Během spánku totiž odpočívají vnitřní orgány a uvolňují se také klouby a svaly. Pro zdravé spaní není důležitá pouze matrace, ale také rošt a samotná konstrukce postele. Včetně kvalitních lůžkovin jsou zmíněné tři věci jedny z nejdůležitějších kusů vybavení, do kterých se jistě vyplatí investovat.

Číst dál…

Spánková hygiena aneb Jak se dobře vyspat

S nespavostí se potýká čím dál tím více lidí. Dnešní doba je uspěchaná, lidé jsou zvyklí před usnutím pracovat na počítači, dívat se na televizi nebo projíždět sociální sítě. Dodržování zásad spánkové hygieny je tedy základem dobrého fyzického i psychického stavu.

Číst dál…

DIY: Levandulové polštářky — skoncujte s nespavostí a nervozitou

Dopřejte si ve vašem domově vůni levandule lékařské, dokáže vás totiž bezesporu omámit. Usušenou rostlinu lidé nejčastěji dávají do vázy, nicméně takto vám moc dlouho nevydrží a ještě se na ni chytá prach. Mnohem lepší je využít usušenou levanduli jiným způsobem. Vytvořte si levandulové polštářky, které mohou sloužit jako dekorace vašeho domova, dárek či praktická pozornost.

Číst dál…

Zařiďte si ložnici podle Feng shui

Ložnice je důležitou součástí domova, je stejně tak významná jako mozek pro lidský organismus. Proto je velmi podstatné udržovat zde pozitivní energii v souladu s Feng shui. Zdravá ložnice musí být větraná, osvětlená denním světlem a měly by zde převládat jemné a uklidňující barvy.

Číst dál…

Zbytečné šetření může zhoršit spánek

Podle vědeckých studií tvoří jednu třetinu našeho života spánek. Odborníci na zdravé spaní však také tvrdí, že se spánek z našeho běžného dne pomalu vytrácí. To znamená, že lidem stačí spát v průměru kratší dobu než dříve. Na jednom se všichni shodnou – pro kvalitní spánek je nejdůležitější výběr správné matrace, roštů a doplňků.

Číst dál…

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz