Téma: Krása dřeva

Natřete to starobě dřeva! Aneb jak omladit Váš dřevěný nábytek

Chcete svůj domov ozvláštnit kusem historického nábytku? Zapátrejte na svých půdách – my vám prozradíme, jak dřevo jednoduše oživit, aby vypadalo jako nové.

Číst dál…

Řezbářství aneb zábava pro každého

Už od počátku věků se člověk věnoval tvorbě uměleckých předmětů. Jednou z nejoblíbenějších kratochvílí byla i ozdobná úprava dřeva. A tak se zrodilo řezbářství – řemeslo, jehož mistrovská díla obdivujeme dodnes.

Číst dál…

Ideální vybavení pokoje alergika? Nábytek ze dřeva zirbe

Dřevo Zirbe – poslední dobou se toto dřevo dostává stále častěji ke slovu. Pro svoje unikátní vlastnosti je totiž ideálním materiálem pro výrobu nábytku vhodného pro alergiky. Zirbe je však zavádějící termín. Žádná dřevina zirbe totiž neexistuje. Jedná se o jeden z německých názvů pro borovici limbu (latinsky Pinus cembra). Dalším často používaným označením je švýcarská borovice.

Číst dál…

Chalupa jako místo pro kreativní práci

Každý, kdo ke své práci potřebuje aspoň malou část kreativity, mi dá jistě za pravdu, že se nejedná o bezednou schopnost. Občas se prostě stane, že nemáte svůj den, opustila vás múza, nebo zkrátka nemáte dostatek inspirace, a práce vám nejde tak lehce od ruky, jak byste si přáli. Každý to řeší jinak, někdo mění svůj pracovní prostor, někdo změní činnost, jiný jde zase čerpat inspiraci do přírody. A právě v přírodě se skrývá nespočetné množství inspirace.

Číst dál…

Cordwood: Postavte si dům ze špalků

Dokážete si představit dům z dřevěných špalků? Není to nemožné, ba naopak. Je to zapomenutá stavební technika, která zažívá svoji renesanci.

Číst dál…

Neekologické kácení lesů. Pravda nebo mýtus?

Když se řekne kácení, mnoho lidí si představí ten nejhorší scénář. Kácení lesů považují za to největší zlo a namítají, že takové chování je neudržitelné a neekologické a je spojováno s dřívějším kořistným využíváním lesa. Kácení ničí přírodu. To je všeobecně známé pojmenování problému. Při bližším pohledu na věc však zjistíme, že to není tak úplně černobílé.

Číst dál…

Jak vybrat dobrou dřevěnou židli, která vydrží

Dřevěný nábytek je krásný, a když si jej pořizujeme, chceme, aby nám dělal radost co nejdelší dobu. Navíc židle patří mezi nejčastěji používaný nábytek a i proto je důležité si na jejím výběru dát záležet. Správně zvolená židle zabrání bolesti zad a krční páteře. Na trhu však najdete celou řadu produktů od různých výrobců a na první pohled je náročné se v nich orientovat. Poradíme vám, na co si dávat při výběru dřevěné židle pozor, a jaká kritéria by vás měla zajímat.

Číst dál…

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

Dřevo je krásný materiál, nábytek z něj je okrasou každé domácnosti, navíc krásně voní. Aby ovšem vydržel co nejdéle krásný, je potřeba o něj pečlivě a správně pracovat. S řádnou péčí vám například postel vyrobená z dubu bude sloužit po celý život.

Číst dál…


UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz