Téma: Jaro

Bílé Karpaty – proč potřebují pomocnou ruku?

Bílé Karpaty se mohou pyšnit druhově rozmanitými loukami, pestrou flórou i faunou. Pokud však nahlédneme do zákulisí a svoji pozornost zaměříme na péči o krajinu, možná nás překvapí, kolik úsilí a lidské práce je potřeba k udržení rázu bělokarpatské krajiny.

Číst dál…

Chalupa jako místo pro kreativní práci

Každý, kdo ke své práci potřebuje aspoň malou část kreativity, mi dá jistě za pravdu, že se nejedná o bezednou schopnost. Občas se prostě stane, že nemáte svůj den, opustila vás múza, nebo zkrátka nemáte dostatek inspirace, a práce vám nejde tak lehce od ruky, jak byste si přáli. Každý to řeší jinak, někdo mění svůj pracovní prostor, někdo změní činnost, jiný jde zase čerpat inspiraci do přírody. A právě v přírodě se skrývá nespočetné množství inspirace.

Číst dál…

Kam na jaře vyrazit za přírodou?

Až se s námi zima definitivně rozloučí, bude to znamenat jediné – jaro je tady. Takže oprašte tenisky, tepláky a sportovní bundy a už plánujte, kam vyrazíte s rodinou či přáteli do přírody. Snad každý psycholog vám řekne, že procházka a pobyt v přírodě pozitivně ovlivňuje vaše duševní zdraví, a pohyb vám taky neuškodí. Takže vypněte televizi a běžte se protáhnout do přírody, my vám poradíme kam.

Číst dál…

Připravujeme zahradu na blížící se jaro

Pokud jste měli to štěstí, i vaše zahrádka měla možnost odpočívat pod bílou přikrývkou. Jako každý rok však přijde den, kdy vyleze sluníčko a do sněhové pokrývky se opře natolik, že sníh povolí a půdě propůjčí svoji vláhu, která je na jaře tolik potřeba pro nový život. Pojďte si s námi připomenout několik základních věcí, které je vhodné, či dokonce potřebné provést, aby byla vaše zahrádka připravena na jaro. A když mluvíme o zahradě, myslíme tím zahradu celou, a to včetně zahradního nářadí, nábytku a struktur.

Číst dál…

S takovou nadílkou koledníkům vyrazíte dech

Velikonoční svátky jsou už za dveřmi – nejvyšší čas začít vyrábět výslužku. Čokoládová vajíčka sice možná potěší, ale originálně a ručně nazdobené kraslice prostě k Velikonocům patří. Nejen, že vypadají krásně, a proto mohou sloužit i jako dekorace, ale koledníkům zůstanou také jako vzpomínka. Výrobou velikonočních vajíček jistě zabavíte i vaše ratolesti. Jednodušší metody zdobení zvládnou i samy, s těmi složitějšími jim můžete pomoct třeba vy.

Číst dál…

DIY: Veselý jarní věnec klepe na dveře

Jaro je v plném rozpuku a my se z něj můžeme těšit nejen venku v přírodě. Dnes si prozradíme, jak vyrobit jarní věnec, který vám udělá radost vždy, když se vracíte domů. A také vašim návštěvám.

Číst dál…

Probuzení zahrady ze zimního spánku

Jaro už se blíží, je tedy potřeba zahradu pořádně připravit. Nasaďte si rukavice, nachystejte náčiní a můžete se pustit do toho. Čeká vás tam určitě spousta práce.

Číst dál…

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz