V pondělí odstartoval již devátý ročník ankety Dřevěná stavba roku

Anketu od roku 2010 pořádá Nadace dřevo pro život. Soutěží se v osmi kategoriích, přičemž si svého vítěze vybírá zvlášť veřejnost a zvlášť čtrnáctičlenná odborná porota.

Přínosy dřevěných staveb pro společnost i přírodu jsou jednoznačné

Do ankety lze přihlásit dřevěné hřiště, dřevěnou stavbu, rozhlednu, most či lávku, roubenku nebo interiér. Hlavní podmínka je jednoduchá – soutěžní dílo musí být ze dřeva. Touto cestou firmy i řemeslníci ukazují, že pracují s přírodními materiály a chrání životní prostředí. Nejlepší díla v 8 kategoriích vybere široká veřejnost v on-line hlasování a také odborná porota.

V pondělí odstartoval již devátý ročník ankety Dřevěná stavba rokuV pondělí odstartoval již devátý ročník ankety Dřevěná stavba roku

Proč Nadace dřevo pro život anketu pořádá? Cílem je podpora dřevostaveb v ČR

Ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák: „Naším cílem je ukazovat veřejnosti krásu a přínosy dřevěných staveb. Dřevěné stavby prospívají našemu zdraví, poskytují nám bezpečí a chrání teplo našeho domova. Dřevo je navíc významný obnovitelný stavební materiál, jehož využíváním šetříme neobnovitelné zdroje, a tím chráníme naše životní prostředí. Některé vyspělé země to již zjistily a využívají dřevo, zejména ve stavebnictví, podstatně více než my v ČR. Ať už dřevěné stavby navrhujete, stavíte, nebo v nich bydlíte – díky vám všem je naše planeta trochu zdravější.“

Více o dřevě a o 7 důvodech, proč jeho využíváním chráníme životní prostředí, si přečtěte v e-booku Nadace dřevo pro život ZDE.

Šalanda Karlín (Soutěžící: UNIS-N, spol. s. r.o.)Šalanda Karlín (Soutěžící: UNIS-N, spol. s. r.o.)

Pravidla soutěže a jak se do ankety zapojit?

Soutěžící se hlásí do 8 soutěžních kategorií. Vy si jejich soutěžní stavby můžete prohlédnout v této galerii.

1) Odborná porota hlasuje ve stejném termínu jako veřejnost (25. 2. až 13. 3.). Tento rok přijalo pozvání 14 odborníků. Složení odborné poroty si prohlédněte zde.

2) Široká veřejnost může hlasovat pro 108 soutěžních staveb na www.drevenastavbaroku.cz/hlasovani. Vybírejte z osmi soutěžních kategorií: malá a velká dřevěná hřiště, návrhy a realizace dřevěných konstrukcí, moderních dřevostaveb a realizace roubenek, srubů a dřevěných interiérů. V každé kategorii můžete poslat až 3 hlasy. Když budete hlasovat ve všech 8 kategoriích, zařadíte se do soutěže o 4denní pobyt ve srubu HONKA v Jizerských horách. „Šanci na výhru si významně zvýšíte, pokud odešlete všech 24 hlasů, které máte po registraci vaší e-mailové adresy k dispozici,“ doporučuje ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák.

Valašská chalupa – Hájenka (Soutěžící: UNIS-N, spol. s. r.o.)Valašská chalupa – Hájenka (Soutěžící: UNIS-N, spol. s. r.o.)

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz