Spěte zdravěji s kvalitním vybavením vaší ložnice

Každý z nás jistě ví, že spánek je nejlepší způsob, jak tělo zregenerovat. Jen díky němu může následně správně fungovat. Během spánku totiž odpočívají vnitřní orgány a uvolňují se také klouby a svaly. Pro zdravé spaní není důležitá pouze matrace, ale také rošt a samotná konstrukce postele. Včetně kvalitních lůžkovin jsou zmíněné tři věci jedny z nejdůležitějších kusů vybavení, do kterých se jistě vyplatí investovat.

Nákup lůžka může být v dnešní době poměrně drahou investicí. Nicméně je třeba si uvědomit, že v něm strávíme  přibližně třetinu našeho života. Proto doporučujeme výběru postele věnovat zvýšenou pozornost. S kvalitním lůžkem nebudete vstávat rozlámaní a nebudete se cítit po probuzení unavení.

Ložnice. Zdroj: PixabayLožnice. Zdroj: Pixabay

 

Postel z masivu nabízí mnoho výhod

Proč je právě postel z masivu nejlepší volbou? Jednou z nesporných výhod je její životnost Díky robustní konstrukci, kterou často postele z masivu mívají, vydrží při správné údržbě po celé generace. To platí pro kterýkoli jiný nábytek vyrobený z masivního dřeva.  

Dalšími benefity jsou především lepší dýchatelnost materiálu a hygiena. Protože je masiv přírodní materiál, je zdravotně nezávadný. Ve svém přirozeném stavu neobsahuje žádné chemické příměsi a rakovinotvorné látky, které se mohou vyskytovat například u lepené dřevotřísky. Postel z masivu je vhodná pro všechny včetně těch, kteří trpí různými alergiemi či astmatem.

Mezi další výhody patří odolnost, stabilita a eliminace nežádoucích zvukových efektů, jako jsou vrzání nebo praskání, se kterými jste se mohli setkat u variant z jiných levnějších materiálů.  

Postel je nejen odpočinkovou zónou, ale také dominantní součástí vaší ložnice. Masivní dřevo je ozdobou interiéru a svým vzhledem jen tak nevyjde z módy. Postel z masivu se bude vyjímat nejen v moderně vybavené ložnici, ale také v rustikálně laděném obydlí.

Postel z masivu. Zdroj: PixabayPostel z masivu. Zdroj: Pixabay

 

Rošty mohou vydržet celý život

Rošt je nedílnou součástí celého lůžka a stejně jako u matrace či postele, je třeba dbát na kvalitu. Na rozdíl od matrace, není třeba rošt měnit tak často, i když dochází k opotřebení. Jeho hlavní funkcí je napomáhání rovnoměrného rozložení váhy.  Mimoto je nedílnou hygienickou očistou pro matraci a postel. Díky prostoru mezi lamelami dobře odvádí vlhkost, což postel dobře odvětrává a navíc se tak zamezí tvorbě plísní a usazování roztočů v matraci.

Rošt může být buď pevný z latěk nebo z pružných lamel. U pevných roštů, které se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, je doporučené, aby mezery mezi laťkami byly v rozmezí od čtyř do šesti centimetrů. Pokud jsou mezery větší než šest centimetrů, obvykle dochází k deformaci matraci  To snižuje její životnost a také to neprospívá vašemu zdraví.

Lamelové rošty jsou pevné, polohovací nebo elektrické a mohou být vyrobeny ze dřeva i z umělých materiálů. Lamely jsou ukotvené v rámu. Díky své pružnosti lépe reagují na zatížení. Aby byl lamelový rošt opravdu kvalitní, měl by mít alespoň 28 pružných lamel.

 

Výběr matrace ovlivní pohodlnost celého lůžka a kvalitu spánku

Nejprve si ujasněte, za jakým účelem matraci do lůžka pořizujete. Nejčastějším důvodem je každodenní použití do osobní ložnice. Jinou matraci si vyberete například na chalupu nebo pro občasné návštěvy.

Dále je třeba zjistit, jaká tvrdost a tuhost pro vás bude nejlepší. Neméně důležitým prvkem pro kvalitní odpočinek je také nosnost matrace a její prodyšnost. Z hygienického hlediska je právě toto klíčovým faktorem pro výběr vhodného materiálu.

Aby matrace splňovala přesně to, co od ní žádáte, nebojte se výrobce zeptat, zda je materiál či konkrétní druh matrace pro vás vyhovující. V případě, že se potýkáte s nějakými zdravotními problémy, měli byste i tento fakt při výběru zohlednit. Právě prodejce vám může být užitečný.

Špatný výběr matrace může mít za následek nekvalitní spánek projevující se například podrážděností, únavou, bolestí páteře, sníženou produktivitou či špatnými sportovními výkony.

Matrace. Zdroj: PixabayMatrace. Zdroj: Pixabay

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz