Rustikální bydlení se těší stále velké oblibě

V polovině dubna byly vyhlášeny výsledky ankety „Dřevěná stavba roku". Té se zúčastnilo 106 dřevěných staveb a mezi vítězi se umístil i rustikální interiér.

Anketa „Dřevěná stavba” roku vznikla na podporu využití dřeva jako formu obnovitelné suroviny pro každodenní využití a ochranu životního prostředí. Anketu již od roku 2010 pořádá Nadace dřevo pro život. Soutěž probíhala v osmi kategoriích, které měly své zaměření nejen na interiéry. Cílem soutěžní ankety bylo a je přiblížit lidem výhody a krásu dřeva pro každodenní život a ukázat, že realizovat lze ze dřeva téměř cokoli a v jakémkoli stylu ať už se jedná o dům, srub, hřiště, rozhlednu nebo samotný interiér. Mezi soutěžními stavbami se objevily různé typy realizací od opravdu velmi moderních designů až právě po rustikální styl.

Rustikální bydlení se těší stále velké obliběRustikální bydlení se těší stále velké oblibě

 

Ankety se zúčastnilo 106 dřevěných staveb a tyto stavby byly hodnoceny čtrnácti odbornými porotci a také širokou veřejností pomocí hlasování. Zajímavostí jistě je, že se na prvních příčkách soutěže v kategorii „Dřevěné interiéry - realizace” se umístily rustikální interiéry. Konkrétně „Valašská chalupa - Hájenka” se umístila na 3. místě.

 

„Valašská chalupa - Hájenka” je ubytovací zařízení ve Velkých Karlovicích, kde interiéru vládne smrkový masiv z dílny UNIS-N. Dřevo je povrchově upraveno pomocí přírodních vosků značky Osmo. Součástí realizace interiéru byly doplňky jako závěsy z modrotisku, záclony a ovčí kožešiny. To vše ve valašském stylu.

Valašská chalupa - HájenkaValašská chalupa - Hájenka

 

Firma UNIS-N má také podíl na realizaci moderního showroomu. Hlavní dominantou showroomu je dýhovaná stěna, která je tvořena lamelami, které utvářejí různě tónované pásy od světlých až po tmavé odstíny dřeva. Právě tento interiér byl tvořen v kooperaci s UNIS-N, která je primárně zaměřená na rustikální styl.  

ShowroomShowroom

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz