Móda nebo nadčasovost? Tajemství rustikálního nábytku

Není tajemstvím, že v dnešní době začíná být rustikální styl stále oblíbenější. Moderní design působí chladně, protože je strohý a jednoduchý. Rustika nám umožňuje vrátit se k minulosti. Rustikální nábytek vyvolává pocity útulného domova a stává se velmi vyhledávaným. Ovšem kombinace rustikálního a moderního nábytku či jiných doplňků v domácnosti se nemusíte bát. Základem útulného rustikálního bydlení je vhodný nábytek a jeho kombinace v interiéru.

Krása starého nábytku tkví v jeho nadčasovosti, kombinovatelnosti a v neposlední řadě také životnosti. I rustikální kousky mohou skvěle doplňovat vaši moderní domácnost. Vintage obchody, bazary i bleší trhy jsou přeplněny starými stoly, židlemi či skříněmi a lze najít velmi zachovalé kusy.  Další možností je nechat si vyrobit nový nábytek v rustikálním designu dle katalogu či na zakázku.

Nejčastějším materiálem rustikálních produktů je masivní dřevo. Kvalitní produkt vyžaduje materiál, který přežije generace.  Málokdy se tak setkáte s dřevotřískou či plastem. Kromě dlouhé životnosti má nábytek z masivu také výhodu v tom, že lehká povrchová poškození lze bez větších potíží opravit. Jeho cena není nejnižší, ale investice do něj se určitě vyplatí.

 

Moderní obývací pokoj s rustikálním nábytkem. Zdroj: PixabayModerní obývací pokoj s rustikálním nábytkem. Zdroj: Pixabay

 

DO MODERNÍHO INTERIÉRU NEJEN S MÓDNÍM NÁBYTKEM

Rustikální nábytek se hodí téměř kamkoli. Své místo si najde nejen v tradičních venkovských obydlích, ale také v těch moderním. Nemusíte se držet pouze jednoho daného stylu. Často se stává, že najdete pěkné kousky na půdě, jiné vám nabídne příbuzenstvo a najednou máte věci, se kterým jste moc nepočítali. Zkuste jim dát šanci, mohou ve vaší domácnosti udělat parádu.  Neexistuje pravidlo, které by zakazovalo starožitný nábytek v moderně zařízeném bytě. Naopak z něj můžete vytvořit hlavní prvek místnosti.

Obývací pokoj s dominantnimi stolky. Zdroj: PixabayObývací pokoj s dominantnimi stolky. Zdroj: Pixabay

 

UDĚLEJTE Z JEDNOHO KOUSKU DOMINANTU

I jedním kusem rustikálního nábytku můžete ozvláštnit interiér. Mohutný stůl z masivu v moderně zařízené kanceláři? Dominanta, kterou nelze přehlédnout.  I čistý moderní interiér ozvláštněný dřevěným masivním kusem nábytku vytvoří útulnou atmosféru prostoru.

Moderní interiér společně se starožitným nábytkem. Zdroj: PixabayModerní interiér společně se starožitným nábytkem. Zdroj: Pixabay

 

VŮNĚ DŘEVA

Masivní nábytek nepůsobí  pouze vizuálně, ovlivňuje i ostatní smysly.  Plast, imitace dřeva či sklo nikdy nenahradí kouzelnou vůni dřeva, která umí dotvořit útulnou atmosféru interiéru.  Protože se často využívají přírodní penetrace, bývá dřevo ošetřováno lakem, barvou, oleji či vosky, jejichž hlavní funkcí je ochrana materiálu. Tyto prostředky jsou však také důležité pro finální vzhled nábytku.  

 

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz