Jak ošetřit venkovní dřevěný nábytek před sezónou

Aktuální téma pro všechny, kteří používají venkovní dřevěný nábytek. Poradíme vám, jak navrátit zašlou krásu vašemu nábytku, a jak ho kvalitně ošetřit před nepříznivými vlivy každého počasí.

Pokud jste majiteli zahradního nábytku, pak jistě před každou grilovací sezónou řešíte, jak jej nejlépe ošetřit a připravit k používání. To, že je po působení různých vlivů počasí nevzhledné neznamená, že hned musíte vybírat nábytek nový a starý chystat na podpal.

 

Venkovní nábytek z masivu má nespornou výhodu v tom, že jej lze jednoduše renovovat, ošetřit a uvést opět do provozu. Stačí vám na to pouze pár kousků nářadí a vhodný prostředek k ošetření. Pokud se vám nechce jezdit do různých hobby marketů, využijte „kouzelný kbelík”, kde naleznete vše potřebné pro údržbu vašeho zahradního nábytku.

Obsah kbelíku si můžete prohlédnout zde.

 

Nábytek vystavený nepříznivým vlivům počasí. Zdroj: PixabayNábytek vystavený nepříznivým vlivům počasí. Zdroj: Pixabay

 

  

Loupající se nátěr. Zdroj: PixabayLoupající se nátěr. Zdroj: Pixabay

 

 

Nechte se inspirovat. Podrobnější návod, jak nábytek ošetřit a renovovat naleznete zde.

 

Fáze ošetření nábytku. Zdroj: Přírodní-nátěry.czFáze ošetření nábytku. Zdroj: Přírodní-nátěry.cz

 

 

Prohlédněte si nabídku přírodních nátěrů, které můžete využít při renovaci nejen nábytku, ale například také dřevěné terasy. Většinou se jedná o přírodní oleje a pevné vosky. Laky a akrylátové materiály vytvářejí na dřevěném nábytku film, který vlivem nepříznivých podmínek může popraskat a díky prasklinám do dřeva pronikne vlhkost a nátěr se začne loupat. Naopak přírodní ošetření na bázi vosků a olejů ošetřují dřevo zevnitř a povrch tak vydrží déle jako nový.

 

Renovace a využití sady pro ošetření v praxi si můžete prohlédnout také na videu, kde uvidíte, jak jednoduše takovou údržbu provést.

UNIS-N

Za tímto magazínem stojí firma UNIS-N, pro kterou je stolařina symbolem ryzích hodnot. Věří, že pokud se lidé obklopí dřevem a přírodou, vnesou do svých domovů zdraví a krásu.

Více informací na www.unis-n.cz